blog

Dulkių erkutės ilgo plauko kilimuose

Dažnas mūsų patiria tokius nemalonius pojūčius, kaip sloga, užgulusi nosis, perštinčios akys, sunkus kvėpavimas, kosulys. Tai alerginės žmogaus organizmo reakcijos į aplinką požymiai, kurie neretai komplikuojasi į sunkią uždegiminę kvėpavimo takų ligą – bronchinę astmą, sukeliančią varginančius dusulio ir kosulio priepuolius, smarkiai atsiliepiančią gyvenimo kokybei, darbingumui ir bendram organizmo aktyvumui. Tad svarbu išsiaiškinti, kas sukelia alergiją namuose ir kas agresyviai platina alergines reakcijas sukeliančias medžiagas, kenkiančias mūsų sveikatai?

Alergenų namuose – gausu, tačiau vienomis pavojingiausių alergiją sukeliančių medžiagų platintojų dažnai tampa dulkių erkutės. Tai vorų klasei priklausančios, plika akimi nematomos ir dulkėse gyvenančios erkės, kurios minta žmogaus bei gyvūnų odos pleiskanomis, plaukais ir nagų likučiais. Jos vystosi ir dauginasi tam tikromis aplinkos sąlygomis: kai namuose būna drėgna ir labai šilta (temperatūra – 24 – 26 ° C). Esant šioms sąlygoms, dulkių erkučių armija sparčiai plečiasi, o namų gyventojų drauge su dulkėmis įkvepiami jų išskiriami alergenai turi itin neigiamas pasekmes sveikatai. Neretai alergija namų dulkių erkutėms sukelia komplikacijas ir greta alerginio rinito (slogos) išsivysto sunkios formos alerginė astma.

Alergiški dulkių erkučių alergenams žmonės prastai pailsi naktį, rytais juntami stiprūs alergijos sukelti simptomai. Kas naktį žmogus gauna vis naują porciją dulkių erkučių alergenų ir vystosi lėtinis uždegimas, kuris ilgainiui leidžiasi į bronchus, vystosi bronchinė astma.

Ilgo plauko kilimas – ideali vieta veistis dulkių erkutėms. Dulkių erkutės ilgo plauko kilimuose puikiai įsikuria ir susikuria palankias sąlygas daugintis. Jos taip pat sėkmingai tarpsta patalynėje, čiužiniuose, užuolaidose, netgi vaikiškuose žaisluose. Dulkių erkutės prisikabina prie audinių, įlenda į plyšius ir tarpus, todėl jomis nepaprastai sunku atsikratyti.

Kaip apsisaugoti nuo dulkių erkučių veisimosi ir dauginimosi namuose?
* Sukurkite dulkių erkutėms nepalankias klimato sąlygas: mažinkite drėgmę namuose, naudokite oro džiovintuvą;
* Dažnai vėdinkite patalpas, neleiskite namuose tvyroti didelei šilumai;
* Venkite atvirų lentynų, rinkitės uždaras spinteles;
* Dažnai valykite dulkes drėgnu skuduru, plaukite grindis;
* Patalynę ir užvalkalus, taip pat pūkines pagalves ir antklodes skalbkite aukštoje temperatūroje;
* Vaikų žaislus skalbkite aukštoje temperatūroje arba šaldykite.

Įprastos valymo priemonės neužkerta kelio erkučių dauginimuisi, todėl sunkiausia susitvarkyti su ilgo plauko kilimais, kuriuose kaip niekur kitur veisiasi namų dulkių erkutės. Dulkių erkutes ilgo plauko kilimuose puikiai šalina mūsų komanda Kardusta Clean. Mes naudojam giluminio valymo techniką ir tik specialias priemones, kurios stabdo dulkių erkių dauginimąsi, efektyviai apsaugo audinius nuo pažeidimo, nesukelia alerginių reakcijų, todėl tai pats patikimiausias būdas atsikratyti dulkių erkučių.